Depilacja chemiczna

Depilacja chemiczna polega na usuwaniu włosków tuż przy nasadzie skóry. Najbardziej skuteczna jest u kobiet o jasnych i delikatnych włoskach, polecana jest również osobom z tendencjami do pękania naczyń krwionośnych. Można ją stosować do wszystkich partii ciała - do bardziej wrażliwych okolic, jak strefa bikini, pachy czy twarz, dostępne są kremy o specjalnej, delikatniejszej formule. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, dosyć szybki, jednak efekt gładkiej skóry utrzymuje się jedynie przez ok. 3 dni.

Przy depilacji chemicznej stosowane są środki w postaci pianek i kremów. Ich działanie polega na rozpuszczeniu górnej, wyrastającej ponad powierzchnię skóry, części włosa. Włoski odrastają stosunkowo szybko, jednak są bardziej miękkie niż po goleniu maszynką. Cały zabieg trwa zaledwie kilka minut. Najczęściej na skórę nakłada się warstwę kremu lub pianki i pozostawia bez wcierania. Po upływie zalecanego czasu substancję zmywa się letnią wodą lub ściąga specjalną szpatułką. Po depilacji należy zastosować balsam nawilżający bądź opóźniający odrastanie włosków.

Na rynku dostępna jest cała gama produktów do depilacji chemicznej. Przed jej wykonaniem zaleca się dokładne zapoznanie się ze sposobem użycia podanym przez producenta. Należy również bezwzględnie stosować się do tych wytycznych - środki te zawierają wiele substancji chemicznych, które źle zastosowane mogą spowodować podrażnienie lub uszkodzenia skóry. Kremy te mogą również wywoływać reakcje uczuleniowe - przed depilacją warto wykonać próbę uczuleniową np. na skórze przedramienia.