To jedna ze skuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia i utrzymania pięknej, gładkiej skóry przez okres 3-4 tygodni. Polega na usunięciu włosa wraz z cebulką włosową, co znacznie opóźnia jego odrastanie. Odrastające włoski są również cieńsze i słabsze. Metodę tą można stosować do wydepilowania każdej części ciała, jednak z uwagi na jej bolesność najczęściej poleca się ją do usuwania włosków z nóg, które są najmniej wrażliwe na ból.
Do depilacji tym sposobem wykorzystuje się depilatory elektryczne - urządzenia wyposażone w specjalną nasadkę z gęsto umieszczonymi pęsetkami, które obracając się z dużą prędkością wyrywają ze skóry włoski wraz z cebulkami. Jest to dosyć bolesne, dlatego też producenci depilatorów wyposażają urządzenia w coraz to nowe dodatki: nasadki masujące, chłodzące czy też łagodzące ból, mające zmniejszyć to nieprzyjemne uczucie. Zdania co do ich skuteczności są podzielone - prawda jest taka, że do tego bólu można się z czasem przyzwyczaić, a każda kolejna depilacja jest coraz mniej odczuwalna. Aby zmniejszyć uczucie bólu, przed zabiegiem depilacji zaleca się wzięcie długiej, ciepłej kąpieli, która doskonale zmiękczy naskórek i odpowiednio przygotuje naszą skórę.
Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona - objawy te powinny ustąpić po kilku godzinach. Ponadto może wystąpić tzw. wrastanie włosków. Dzieje się to wówczas, gdy usuwany włosek urwie się przy nasadzie skóry - zwija się wówczas, wraca do kanalika włosowego i zaczyna rosnąć w innym kierunku. Aby temu zapobiec należy często wykonywać peeling depilowanych partii ciała. W obu przypadkach zaleca się regularne stosowanie balsamów nawilżających do ciała.