Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową to jeden z nowszych sposobów usuwania owłosienia dostępnych na rynku polskim i w ostatnim czasie jeden z popularniejszych stosowanych przez kosmetyczki w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Oparty jest ona na technikach wykorzystywanych przez kobiety z Bliskiego Wschodu i jest uznawany za najbardziej naturalną metodę depilacji. Zabieg można przeprowadzać zarówno w warunkach domowych, jak i w gabinetach kosmetycznych.

Depilacja pastą cukrową jest podobna do depilacji woskiem, z tą różnicą, że jest delikatniejsza, oraz że używa się do niej wyłącznie surowców naturalnych, bez dodatku składników chemicznych. Pastę sporządzana jest na bazie cukru połączonego z sokiem z cytryny i wyciągami z ziół. Zabieg polega na nałożeniu pasty na owłosioną skórę i następnie zerwaniu jej zdecydowanym ruchem w kierunku pod włos. Prawidłowo wykonana depilacja pozwala utrzymać gładką skórę przez okres kilku tygodni - z reguły dłużej niż przy zastosowaniu wosku.

Niewątpliwą zaletą tej metody jest możliwość stosowania jej przy problemach z rozszerzonymi naczynkami, jest również mniej bolesna i powoduje mniejsze podrażnienie skóry niż depilacja woskiem. Można ją stosować nawet przy bardzo krótkich włoskach - o długości 1-2 mm, włoski są usuwane całkowicie, nie są urywane. Ponadto pasta nie przykleja się do skóry, nie powoduje poparzeń i można ją bez problemu zmyć ze skóry wodą. Tą samą porcje pasty można nakładać na skórę kilkukrotnie. Przed zabiegiem zaleca się wykonanie peelingu.

Przykładowy przepis na pastę cukrową do zastosowania w warunkach domowych:

Do pół szklanki wody dodać sok z połówki cytryny i 1 szklankę cukru. Gotować na małym ogniu przez ok. pół godziny ciągle mieszając. Gotową substancję pozostawić do ostygnięcia. Przed zastosowaniem ogrzać przez 10 min. w kąpieli wodnej. Następnie nakładać na skórę i zrywać zdecydowanym ruchem.